LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

30.05.2023

Dnia 30 maja 2023 roku reprezentacja szkoły rocznika 2012/2013 wzięła udział w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich pod kierownictwem Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Sponsorami zawodów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki,  Fundacja Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Fundacja Lotto.

Celem zawodów była: popularyzacja lekkiej atletyki wśród najmłodszych dzieci, promocja postaw patriotycznych oraz prospołecznych, wyrównywanie szans dzieci w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promocja sponsorów i partnerów projektu, zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotną aktywnością fizyczną dzieci.

Zawody zostały zorganizowane na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów.

Rozpoczęliśmy o godz.11.00 przemarszem dzieci przed trybunę główną, odegraniem hymnu i przemową zaproszonych Olimpijczyków. Zawodom towarzyszyła strefa Młodego Olimpijczyka gdzie dzieci mogły sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych oraz wiedzy na temat hymnu Polskiego.

Nasi uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.

Każdy startował w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej tzw. dwubój.

Helena Wasielica – 600m, rzut piłeczką palantową ( III miejsce i awans do Ogólnopolskiego Finału – Toruń 1 września 2023)

Antonina Wysocka – 600m, rzut piłeczką palantową

Michalina Ruskowiak – 600m, sok w dal

Maria Białas – 60m, rzut piłeczką palantową

Franciszek Jasik – 600m, rzut piłeczką palantową

Wojciech Prauziński – 60m, rzut piłeczką palantową

Feliks Garczarek – 300m, rzut piłeczką palantową

Wiktoria Lak – 60m, rzut piłeczką palantową

Natasza Swoboda – 60m, rzut piłeczką palantową

Wyniki można znaleźć na stronie https://online.domtel-sport.pl

Było fantastycznie. Dzieciom dziękuję za udział, gratuluję wyników i mam nadzieję, że atmosfera olimpijska udzieliła się każdemu😊

Opiekun grupy Anna Swoboda

Skip to content