Zaproszenie do udziału w konkursie

Szkolny Etap

Ogólnopolskiego Konkurs Twórczości Plastycznej  Dzieci i Młodzieży „Człowiek w górach”

REGULAMIN

Organizator: Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie

Przedział wiekowy: 5-16 lat

Cele konkursu:

– prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej,

– zainteresowanie dzieci i młodzieży wyrażaniem emocji poprzez aktywność plastyczną,

– prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki oraz wymiana doświadczeń   i poszerzania wiedzy z zakresu różnych technik.

Temat prac:

Góry fascynują człowieka od dawien dawna, dziś popularne stało się stwierdzenie: „W górach jest wszystko, co kocham”. Mało jest takich, którzy powiedzieliby – nie lubię gór, nie robią na mnie żadnego wrażenia, są mi obojętne. Góry są olbrzymim światem, pełnym niezwykłych istot i kształtów, bardzo pobudzającym wyobraźnię. Kontakt z przyrodą jest niezapomnianym przeżyciem.

 Co sprawia, że góry nas tak bardzo fascynują, że mimo swojej nieobliczalności (a może właśnie dzięki niej) tak nas w nie ciągnie? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając na swoich pracach człowieka w górach – może siebie, jeżeli już chodziliście po górskich szlakach – wąskie, wysoko położone ścieżki, wielkie ulewy na szlaku, wieczorne powroty i przyjaźnie zawarte w podróży, które głęboko zapadły w waszą pamięć., a może swoje marzenia o zdobywaniu górskich szczytów.  Bohaterami waszych prac mogą być też polscy himalaiści, którzy zostali przez zagranicznych wspinaczy ochrzczeni mianem  „Lodowych Wojowników”, zdobywcy najwyższych szczytów na Ziemi, m.in. Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Andrzej Zawada i Tadeusz Piotrowski.

Ze względu na przypadającą 30 rocznicę jej śmierci – 2022 rok został ustanowiony przez Sejm rokiem Wandy Rutkiewicz. Wanda Rutkiewicz: niesamowita kobieta i legenda już za życia, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na szczycie Mount Everest, położonej w Himalajach najwyższej góry Ziemi (8849 m n.p.m.). Była też pierwszą kobietą, która zdobyła K2, ośmiotysięcznik w Karakorum, drugi co do wysokości szczyt naszej planety.

Zachęcając do udziału w konkursie liczymy, że chętnie zaprezentujecie nam swój talent, wykażecie się kreatywnością i wrażliwością. Czekamy na Wasze prace!

Warunki uczestnictwa:

– format A3, technika dowolna na podłożu papierowym (bez grafiki komputerowej),

– prace nie mogą być rolowane lub składane,

– do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2). Brak powyższych dokumentów i niepełne wypełnienie karty zgłoszenia spowoduje niedopuszczenie pracy do konkursu,

– autorem pracy może być tylko 1 osoba,

– organizator konkursu nie zwraca nadesłanych i dostarczonych prac, wszystkie prace przechodzą na własność organizatora,

Termin nadsyłania prac: do 09 listopada 2022 r Prace można przynosić do nauczycielki techniki Pani Karoliny Kmieciak lub do biblioteki szkolnej, warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie dwóch wypełnionych załączników do pobrania w bibliotece lub u nauczycielki techniki.

Link do strony organizatora:

https://prawobrzeze.org.pl/ogolnopolski-konkurs-tworczosci-plastycznej-dzieci-i-mlodziezy-czlowiek-w-gorach/

Życzymy powodzenia!

Skip to content