XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu matematycznego Kangur

Wielkopolskie Towarzystwo Matematyczne KANGUR zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych

do udziału w XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Uprzejmie informuję, że:

  • Konkurs odbędzie się 21 marca 2024 roku.
  • Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem uchwalonym 11 maja 2022 roku (www.kangur-mat.pl/zasady)
  • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który chęć uczestnictwa potwierdzi wpłatą 16 zł oraz złożonym pisemnym oświadczeniem rodziców o akceptacji Regulaminu Konkursu i wyrażeniu zgody na publikowanie danych osobowych uczestnika konkursu. Formularze oświadczeń dostępne będą u nauczycieli wychowawców klas 2a, 2b, 3a, 3b, nauczycieli matematyki i bezpośrednio u koordynatora konkursu lub do pobrania z załącznika w Mobidzienniku.
  •  Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzyma nagrodę uczestnictwa.

Zgłoszenie udziału i oświadczenie należy składać:

  •  u wychowawców klas – dotyczy kategorii żaczek – klasa 2a i 2b kategorii maluch 3 – klasa 3a i 3b,
  •  u nauczycieli matematyki – dotyczy kategorii: maluch 4, beniamin 5-6, kadet 7-8 klasy: 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b, 8b, 8c
  •  u koordynatora konkursu, jeśli nie będzie to możliwe u nauczycieli matematyki.

Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Regulamin konkursu i wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie http://www.kangur-mat.pl.

ZAPRASZAM DO MIŁEJ ZABAWY Z MATEMATYKĄ!

Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Lisowska

Skip to content