XXV Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

odbywającego się w 2024 roku pod hasłem:

„Na krańcach Ziemi”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4, 5, 6 szkół podstawowych.

„Są miejsca na Ziemi oddalone od nas o tysiące kilometrów, w których panują całkowicie odmienne warunki klimatyczne sprzyjające rozwojowi nietypowych gatunków fauny i flory. Istnieją obszary o różnej rzeźbie terenu: pasma górskie, wzgórza, wyżyny, niziny, pustynie, depresje, jaskinie, głębokie dna morskie i oceaniczne. Niektóre z nich charakteryzują się skąpą szatą roślinną i brakiem drzew lub wręcz przeciwnie – na krańcach Ziemi znaleźć możemy również i takie, które obfitują w tysiące gatunków roślin i zwierząt. W skrajnych, bardzo zimnych regionach świata występują niezwykle surowe warunki klimatyczne. To właśnie w nich bez trudu zobaczymy unoszące się na wodzie grube tafle lodu oraz bezkresne powierzchnie lądu pokryte lodowcami i ogromne połacie śniegu. W innych rejonach temperatury osiągają ekstremalnie wysokie wartości, panuje tam niska lub też wysoka wilgotność powietrza i intensywne nasłonecznienie. Wybierz obszary świata, które najbardziej Cię intrygują. Zwizualizuj swoją wędrówkę na krańce Ziemi i prześlij do nas pracę plastyczną.”

I etap polega na przygotowaniu przez uczestnika konkursu pracy plastycznej zgodnie z wymogami:

· Praca musi być zgodna z tematem i samodzielnie wykonana;

· Praca ma być wykonana w formacie A4

· Jeden uczeń może zgłosić wyłącznie jedną pracę;

· Pracę należy oddać do 26 lutego 2024r. nauczycielowi geografii p. Asi Płóciniczak (sala 208).

Szczegóły konkursu dostępne na stronie konkursowej: http://konkurs.pgi.gov.pl/

Zachęcam do udziału i pozdrawiam serdecznie

Joanna Płóciniczak

Skip to content