Szkolny Budżet Dostępności w naszej szkole!

Szkolny Budżet Dostępności w naszej szkole!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DziałaMY dla dostępności!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce integracji i dostępności.
W najbliższych tygodniach w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny Budżet Dostępności (SBD). Poprzez portal http://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/dostepnosc uczniowie będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 700 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia tworzenia szkoły dostępnej i przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami i osób ze specjalnymi potrzebami np. wyposażenie wspierające integrację sensoryczną, naklejki odblaskowe lub antypoślizgowe na schody, ustawienie nowej ławki z podłokietnikami, zakup tabliczek informacyjnych na korytarze z dodatkowym opisem w alfabecie Braille’a itp.
Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym.
Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie od 07.03.2023 do 21.03.2023.
Więcej informacji o naszej edycji Szkolnego Budżetu Dostępności można znaleźć pod linkiem:

https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/dostepnosc/articlesView,168,41,Szkolny-Budzet-Dostepnosci-2023—SP-70-w-Poznaniu,PL

Projekt pt. „DziałaMY dla dostępności!” jest realizowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie CREO oraz Stowarzyszenie Metropolia Poznań.
Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do zgłaszania pomysłów na miniprojekty a następnie do wzięcia udziału w głosowaniu. Każdy głos ma znaczenie!

Skip to content