Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu matematycznego Kangur

Wielkopolskie Towarzystwo Matematyczne KANGUR zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych

do udziału w XXXI edycji

Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Uprzejmie informuję, że:

  • Konkurs odbędzie się 17 marca 2022 roku.
  • Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem uchwalonym 23. czerwca 2021 roku. (www.kangur-mat.pl/zasady)
  • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który chęć uczestnictwa potwierdzi wpłatą 12 zł oraz złożonym pisemnym oświadczeniem rodziców o akceptacji Regulaminu Konkursu i wyrażeniu zgody na publikowanie danych osobowych uczestnika konkursu.
  • Wpłaty i oświadczenia składać należy:
  •  u wychowawcy klasy – dotyczy kategorii żaczek – klasa 2a i 2b kategorii maluch 3 – klasa 3a i 3b,
  •  u nauczycieli matematyki – dotyczy kategorii maluch 4, kategorii beniamin i kategorii kadet – klasy 4 – 8
  •  u koordynatora konkursu, jeśli nie będzie to możliwe u nauczycieli matematyki.

Termin zgłaszania uczestników w naszej szkole

25 listopada 2021r. – 22 grudnia 2021r.

Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Regulamin konkursu i wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie http://www.kangur-mat.pl.

Uwaga!

Konkurs w formie stacjonarnej odbędzie się w dniu 17 marca 2022 r. o godzinie 9:00. i wtedy nagradzanie jest takie jak zawsze było w wersji papierowej (patrz § 19 Regulaminu).

Natomiast, jeśli przeprowadzenie konkursu w wersji papierowej nie będzie możliwe, to Komitet Organizacyjny Konkursu podejmie odpowiednie decyzje i konkurs odbędzie się w za pośrednictwem Internetu i wtedy będą obowiązywać inne terminy i inne nagradzanie (patrz § 20 Regulaminu).

ZAPRASZAM DO MIŁEJ ZABAWY Z MATEMATYKĄ I ŻYCZĘ WIELU MIŁYCH

DOŚWIADCZEŃ W DĄŻENIU DO ZWYCIĘSTWA.

Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Lisowska

Skip to content