W dniu 19 marca 2026r.uczniowie naszej szkole wzięli udział
w XXXV edycji Międzynarodowego Konkursu
„Kangur Matematyczny”
Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs
pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu
Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Do konkursu przystąpiło 83 uczniów, w tym:
w kategorii Żaczek – 19
w kategorii Maluch – 33
w kategorii Beniamin – 21
w kategorii Kadet – 10
Laureatem konkursu w kategorii Maluch 4
został Stanisław Walczak z kl.4a
Uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienie to:
w kategorii Żaczek: Sara Trzaskacz – Chadzinikolau z kl.2b, Marianna Rzepka z kl. 2a,
w kategorii Maluch 3: Maksym Nazarevych z kl.3b,
w kategorii Beniamin 6: Tymon Graj z kl.6b, Ewa Rajewska z kl.6b,
Barbara Staszak z kl.6a i Bianka Skrzypczak z kl.6a
w kategorii Kadet 7: Anton Lisniuk z kl.7a,
w kategorii Kadet 8: Borys Marzec z kl.8a
Uczeń, który osiągnął najlepszy wynik w szkole:
w kategorii Beniamin 5 to Jan Wielewicki.
GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ
W KONKURSIE „ KANGUR MATEMATYCZNY 2026”
SPRAWDŹCIE SIĘ JUŻ ZA ROK W NASTĘPNEJ EDYCJI KONKURSU
ZAPRASZAM SERDECZNIE
Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Lisowska