Odważnie, z uśmiechem” – dbając o siebie, dbamy o innych – CREO

Zakończyliśmy realizację projektu sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania przeprowadzonego we współpracy z Fundacją CREO.

„Odważnie, z uśmiechem” – dbając o siebie, dbamy o innych to nazwa naszego projekt, który był jednym z wygranych w konkursie „Wolontariat z klasą”

W ramach naszej inicjatywy odbyły się liczne spotkania, a także warsztaty, przedstawienie i debata oksfordzka.

Warsztaty przeprowadzone zostały według autorskiego projektu, przez panią Ewelinę Jasik na podstawie książki pana Michała Zawadki ,,Uśmiechologia, pozytywna strona myślenia”.

Wykonane podczas warsztatów plakaty zostały zaprezentowane podczas wystawy 5 -8 grudnia.

W ramach projektu wystawione zostało przedstawienie „Mikołajkowy Kufer Pomocy”, 5 grudnia w Dniu Wolontariusza dla uczniów naszej szkoły, a 6 grudnia dla chętnych rodziców, którzy zechcieli przed zebraniami zaszczycić nas swoją obecnością.

Odbyła się również pierwsza w historii naszej szkoły  debata oksfordzka na temat ,,Jednym z ważniejszych zadań szkoły jest kształcenie autentycznych postaw woluntarystycznych u młodych ludzi” . Uczniowie przed debatą uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do debaty.

To było ciekawe doświadczenie😊 zapraszamy do galerii

opiekunowie SKW i SU