Pomoc Ukrainie

Cudowna Szkolna Wspólnoto: Pracownicy szkoły, Rodzice, Uczniowie!

DZIĘKUJEMY!!!

Wasza otwartość, empatia, solidarność i gotowość niesienia pomocy są niezwykłe.

Zakończyliśmy dwie zbiórki: jedną dla rodziny, która przybyła z Ukrainy, drugą dla Domu Dziecka i walczących w Ukrainie.

Dzięki Państwa ofiarności kilka rodzin, głównie kobiet i dzieci, otrzymało pomoc: odzież, ręczniki, pościel, środki czystości oraz wyposażenie mieszkania: biurko, łóżko, żelazko …Dzięki wolontariuszom z liceum i naszym mamom wolontariuszkom odmalowane zostało mieszkanie dla rodziny z Ukrainy.

Podarowane przez Państwa bony żywnościowe i gotówka wywołały łzy wzruszenia.

Dwa duże transporty wyruszyły w sobotę rano na Ukrainę. Mamy informację, że w niedzielę zgromadzone rzeczy trafiły do potrzebujących.

Za wszystkie dary: żywność, chemię, odzież, zabawki, kredki, kolorowanki i tak ważne leki, za bony i poświęcony czas, przekazujemy wyrazy wdzięczności.

Dziękujemy także za każdą formę pomocy i wsparcia, od czasu poświęconego na segregowanie i pakowanie darów, przez pomoc w przekazywaniu darów, po wykonanie przez dzieci plakatów, kartek, laurek, słowniczków.

• Fotorelacja z przeprowadzonych zbiórek zamieszczona została na stronie Rady Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 70 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu oraz grupie Szkolnego Koła Wolontariatu „Jestem na TAK”.

Poniżej zamieszczamy linki do obu stron na fb, a także zachęcamy do polubienia ich.  Szkolne koło wolontariatu „Jestem na TAK”:

www.facebook.com/groups/412862102701308

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 70 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu:

www.facebook.com/Rada-Rodzic%C3%B3w-Szko%C5%82y-Podstawowej-nr-70-im-Miko%C5%82aja-Kopernika-w-Poznaniu-109697821543292

Wielu z nas otworzyło serca, a niektórzy także drzwi swoich domów.

Nie ustajemy w pomocy.

• Do naszej szkoły przyjęci zostali uczniowie z Ukrainy i skupimy się na pomocy im oraz ich rodzinom.

Poniższy link to tabela zawierająca aktualne potrzeby oraz „nasze” zasoby.

Jeżeli ktoś z Państwa zechce pomóc i podzielić się czymś, czy zakupić jakąś rzecz z listy, prosimy o wpisanie tego faktu do tabeli.

• Od 7.03 organizujemy „słodkie poniedziałki”.

Upieczone przez chętne osoby, nie tylko wolontariuszy ciasta i słone przekąski będą sprzedawane za 2- 3 zł przez klasę, która zechce pełnić dyżur.

Dochód z poniedziałku 7.03 to 472 zł. Kwota ta wystarczy na zapewnienie obiadów na prawie dwa tygodnie dla części z przyjętych do szkoły uczniów.

W przypadku pytań odnośnie zasobów oraz potrzeb prosimy o mailowy kontakt malgorzata.antowska@gmail.com

Link do tabeli poniżej docs.google.com/spreadsheets/d/1kJ4EhQTxIJiKKS8gUrYjvG718HXmxK6hQ9W15RSMjGI/edit?usp=sharing