II Szkolny Konkurs Fotograficzny SP70 pod patronatem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego (RPS) w Londynie

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie klas 7 i 8, nauczyciele

Mam zaszczyt ogłosić II Szkolny Konkurs Fotograficzny SP70 pod patronatem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego (RPS) w Londynie. Jest to najstarsze i najbardziej znane towarzystwo fotograficzne na świecie.

www.rps.org

Sędziowie konkursu są członkami RPS. Podobnie jak w zeszłym roku Wasze prace będzie oceniał sam Prezes.  Patronat obejmuje zgodę na używanie logo RPS oraz publikację nagrodzonych zdjęć na stronach www, w biuletynie RPS oraz na stronach mediów społecznościowych RPS. Po zakończeniu konkursu nagrodzone prace  zostaną także  wydrukowane i wystawione w SP70 oraz na stronie www szkoły. Warunkiem uczestnictwa jest  wyrażenie zgody na załączony regulamin. Laureaci konkursu oraz ich opiekunowie prawni są zobowiązani do podpisania regulaminu w formie pisemnej – także w wersji angielskiej. Dlatego jeśli ktoś z Państwa nie wyraża zgody by zwycięskie  zdjęcia jego dziecka i nazwisko  były publikowane przez RPS lub Szkołę, bardzo proszę, by taki uczeń nie uczestniczył w konkursie.

Jednocześnie bardzo zachęcam rodziców, którzy mogliby się przyczynić do uatrakcyjnienia konkursu poprzez wsparcie np. dodatkowymi nagrodami zwycięzców, pomoc w wydrukach nagrodzonych prac, wsparcie prawne i cokolwiek uznają Państwo za użyteczne, do kontaktu bezpośrednio ze mną poprzez Mobidziennik.

Jest to druga edycja Konkursu dzięki któremu uczniowie będą mogli otrzeć się o międzynarodowy świat fotografii i w nim zaistnieć.   

Regulamin konkursu.

1. Czas trwania 17 marca do  10 maja  2023 r. włącznie

2. Tematy konkursu:

– wiosna

– wiosenne tradycje

unikamy na zdjęciach twarzy osób – zdjęcia takie zostaną odrzucone – RODO

3. Każdy uczestnik może przysłać po 3 własne zdjęcia na każdy z powyższych dwóch tematów czyli łącznie maksymalnie 6 zdjęć.

4. Zdjęcia powinny być w formacie jpg,  długość dłuższego z boków zdjęcia – minimum 3000 pixli

5. Zdjęcia mogą być lekko korygowane takimi parametrami jak kontrast, jasność, nasycenie. Można użyć znany uczniom program do obróbki zdjęć GIMP. Nie zalecamy głębszych zmian w pliku ze zdjęciem.

6. Zdjęcia należy przesyłać na adres szkolny organizatora musialw@sp70-poznan.pl Jeśli pliki są łącznie większe niż 10 MB, należy każdy plik przesłać w osobnym e-mail’u, lub zapisać pliki na swoim szkolnym dysku Google i udostępnić link do katalogu, przesyłając go na powyższy adres.

7. Zdjęcia można wykonywać dowolnym sprzętem fotograficznym – także komórkami. Pamiętać należy jednak o parametrach zdjęcia i jakości.

8. Przesyłane zdjęcia należy odpowiednio nazwać – przykład: spring1_imię_nazwisko_klasa.jpg

spring2_imię_nazwisko_klasa.jpg

spring3_imię_nazwisko_klasa.jpg

trafitions1_imie_nazwisko_klasa.jpg    itd.

W nazwach nie używamy polskich liter!   Warunki, które znajdą się w regulaminie, który będzie należało podpisać w przypadku wygrania konkursu, zamieszczam poniżej. Pamiętajmy, że prawa autorskie zawsze pozostają przy autorze zdjęcia zaś główną ideą regulaminu jest zgoda na publikacje zdjęcia z nazwiskiem autora bez uiszczania opłat za publikację zdjęcia autorowi – czyli jak to ma miejsce standardowo we wszystkich konkursach  fotograficznych. Okres zgody na publikację wynosi 3 lata.

Poniżej oryginalna treść przysłana przez RPS: 

Copyright and Reproduction 

1.The intellectual property of all entries remains with the photographer 

2. Images entered to the competition must not infringe any copyright or other intellectual property rights of any third party   

3.The entrant will indemnify The RPS in respect of any third-party claims   

4.Entrants licence the RPS to reproduce, without payment, any images for publicity and promotion purposes in connection with the competition including within the RPS Journal, website, and social media, for a period up to three years   

5.The photographer will always be credited if their image is used by the RPS   

Z poważaniem

Wojciech Musiał

Skip to content