Dzień Tabliczki Mnożenia – podsumowanie

01 października 2021r.

HASŁO ŚDTM:

DZIŚ UCZNIOWIE SPRAWDZAJĄ

CZY WSZYSCY TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ !!!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W piątek 01 października 2021r. uczniowie „Siedemdziesiątki” z radością przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji. Sprawdzanie wiedzy matematycznej odbywało się w radosny sposób. Każdy z chętnych – młodzież, rodzice i nauczyciele – wybierali los z pięcioma przykładami mnożenia, odpowiadali, a po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Nagrodą była odznaka i certyfikat. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a emocje ogromne. Wszyscy chcieli bezbłędnie odpowiedzieć na pytania egzaminatorów z patroli ŚDTM. Dla tych, którym nie udało się dobrze odpowiedzieć były cukierki.

Z ogromną dumą informujemy, że przepytanych zostało 321 osób,

 a prawidłowo odpowiedziało 298 osób.

Matematyka jest zawsze na czasie! A taki dzień to doskonały trening pamięci.

Dziękujemy i gratulujemy!

Wolontariusze z patroli ŚDTM i organizator akcji: Małgorzata Lisowska

Skip to content