BohaterON

BohaterON – włącz historię!

Od 05 października 2023r. do 19 października 2023r.

każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom Powstania Warszawskiego, 

MOŻE TO ZROBIĆ!

W tym roku, wykonywane dotychczas przez uczniów, tradycyjne kartki, laurki dla Powstańców zastąpią wpisy 

na portalu www.dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualnymi miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Każdy wpis na portalu https://wpis.dumnizpowstancow.pl/  to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii. Każdy może dodać własny wpis – może to być zdjęcie, grafika lub rysunek albo nagrany film, w którym podziękuje, wyrazi uznanie, czy refleksję na temat uczestników i wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 79 lat temu.
Inspiracją do wykonania wpisu mogą być poszczególne historie powstańców, historia Polski i Powstania oraz symbolika Powstania.

Nasza szkoła już włączyła historię!

Umożliwia to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.

BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Każdy może zapoznać się z losami uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez włączenie filmu lub prezentacji im poświęconych na stronach:

https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html
https://bohateron.pl/powstancy/

Akcja ma na celu zachowanie pamięci o Powstaniu, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez przygotowanie własnego wpisu.

Udział w akcji pisania do powstańców może wziąć każdy!

Skip to content